Praga

Planując wakacje w odległych krajach i myślami zapędzając się aż na drugą stronę globu warto zwrócić uwagę na to co znajduje się tuż pod ręką. W naszym bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się bowiem zabytkowe miasto, które od dawna zachwyca turystów z całego świata.

Tym miastem jest oczywiście Praga – stolica Czech. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miast Europy.

Jest tak przede wszystkim ze względu na liczną ilość zabytków znajdujących się w mieście. Do nich należy zaliczyć między innymi Hradczany czyli dzielnicę królewską, w skład której wchodzi kompleks zamku królewskiego z IX wieku.

W niej też znajduje się słynna Złota uliczka – ulica złotników. Pragę wyróżnia również Stare Miasto, które do 1784 roku było samodzielnym miastem.

W tej zabytkowej dzielnicy znajduje Rynek staromiejski, który do dzisiaj jest ważnym miejscem dla mieszkańców Pragi. W tej samej dzielnicy znajdziemy Carolinum (Uniwersytet Karola) czy Stavovské divadlo czyli Teatr stanowy znany przede wszystkim miłośnikom opery.

You may also like...