Paryż

Niewiele jest miast tak potężnych i pięknych jak Paryż. Jest to miasto w wielkiej części turystyczne, z mnóstwem zabytkowych budowli i niesamowitych atrakcji. Z drugiej strony to miasto całkowicie nastawione na zyski z turystyki więc próżno szukać przestrzeni, która nie byłaby zdominowana przez wycieczki.

Do najciekawszych miejsc Paryża zalicza się m.in. Pola Elizejskie czyli długa na 1910 metrów aleja, którą wieńczy Łuk Triumfalny.

Znajdują się tutaj liczne restauracje, kina, teatry i ekskluzywne sklepy. Co ciekawe, jeszcze w 1616 roku znajdowały się tutaj pola uprawne. Najchętniej odwiedzaną atrakcją jest z pewnością wieża Eiffla.

Jest to ażurowa konstrukcja kratowa z żelaza, której wysokość sięga 324 metrów. Stała się ona wizytówką miasta, jak i symbolem całej Francji. Ważnym miejscem turystycznym jest również Luwr.

Muzeum znajdujące się w obrębie Pierwszej Dzielnicy jest jednym z największych muzeów świata. Luwr jest domem dla ponad trzystu tysięcy dzieł sztuki, w tym dla takich arcydzieł jak Mona Lisa, Wenus z Milo czy liczne dzieła sztuki Islamu.

You may also like...