Kardiolog od serca

Choroby serca i układu krążenia należą do najczęściej występujących w świecie zachodnim. Mówi się nawet, że problemy z sercem mają charakter cywilizacyjnej epidemii, która wynika z uwarunkowań współczesnego świata.

Ludzie skupieni na zawodowej aktywności są podatni na rozliczne stresy, które powodują, że ich serca nie zawsze wytrzymują napięcie. To powoduje rozmaite problemy, a do najpoważniejszych należą zawały.

W takich przypadkach konieczna jest hospitalizacja i kompleksowa terapia. Jej późniejszym elementem są regularne wizyty zawałowców w przychodni, gdzie lekarz prowadzący lub rodzinny może monitorować ich aktualny stan.

Zazwyczaj koniecznością jest także przyjmowanie leków, które mają za zadanie ustabilizowanie pracy serca, ciśnienia krwi oraz innych parametrów z punktu widzenia ludzi po zawale. Sprawa jest poważna i nie ma mowy o jej lekceważeniu.

Nawet bardzo lekki zawał, a nawet stan przedzawałowy mogą być początkiem fatalnej tendencji, więc warto zadbać o siebie. Jesteśmy to winni sobie samym, a także naszym bliskim.

You may also like...