Groźne choroby zakaźne

Do najpoważniejszych przypadków, z którymi muszą zmagać się lekarze różnych specjalności należą te choroby, które rozprzestrzeniają się przez zakażenie. Nazywamy je chorobami zakaźnymi i są wśród nich zarówno typowe dolegliwości wieku dziecięcego, jak i znacznie poważniejsze i bardziej niebezpieczne przypadki.

Pacjenci szukają wtedy pomocy w przychodni, gdzie dyżurują specjaliści. Katalog schorzeń, które zaliczają się do tej kategorii jest długi.

Najbardziej niebezpieczne i śmiertelne na szczęście nie występują w naszej części świata, jednakże potrafią zbierać krwawe żniwo na przykład w Afryce. Przykładem jest chociażby wirus ebola, znany również jako gorączka krwotoczna.

To choroba o bardzo wysokiej śmiertelności, na którą w gruncie rzeczy nie ma leku. Do podobnie groźnych należy wirus marburg, aktualnie w stanie uśpienia.

Przeciętny dorosły pacjent w Polsce (ale nierzadko także dziecko) musi zmagać się z rotawirusami, które wywołują popularną jelitówkę. Efektywne leczenie grypy jelitowej także jest trudne i zazwyczaj trzeba poczekać aż objawy ustąpią samoistnie – zwykle po kilku dniach.

http://centrumulanska.pl/

You may also like...