Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts

Najstarszy brytyjski festiwal Glastonbury Festival of Conteporary Performing Arts odbył się w 1970 roku, od tego czasu prawie co roku, na polach pod miejscowością Glastonbury, gromadzą się tłumy ludzi, by bawić się razem przez kilka dni, przy dźwiękach hitów największych gwiazd i alternatywnych wykonawców.

Na przyszłoroczną edycję festiwalu w 2016 roku, pula 135 tysięcy biletów rozeszła się w 32 minut, ale rekord należy do roku 2014, kiedy to cała pula wyprzedana została w 14 minut.

Szczęśliwi nabywcy karnetu festiwalowego mogą liczyć na ponad trzy tysiące koncertów, na stu scenach, miejsce na campingu na pięć nocy, przewodniki po polu festiwalowym a także drewno na ognisko.

Ciekawostką jest fakt, że podczas festiwalu w 2010 roku, dwa aparaty Hasselblad H4D-50 wykonały trzydzieści sześć zdjęć najwyższej jakości, które połączono w jedną fotografię o rozdzielczości 1,3 gigapiksela.

Uczestnicy festiwalu mogli się otagować na zdjęciu, zrobiło to ponad 80 tysięcy osób, dzięki czemu pobito rekord osób otagowanych na jednej fotografii.

You may also like...